Living Showroom Lidická

2013

Samotný byt je zařízen velmi „funkcionalisticky“. Na omezeném prostoru 21 m2 je promyšlený každý detail. Proto například sprchový kout oddělený mléčným sklem slouží také jako osvětlení chodby. Sifon ve skříňce pod umyvadlem bylo potřeba zasekat do zdi, aby zbytečně neubíral úložný prostor ve skříňce, do které si jinak mohou obyvatelé bytu uložit nejrůznější drobnosti. Pracovní stůl je zase výklopný a křesílka u něj polohovatelná, aby mohla plnit jídelní, pracovní i odpočinkovou funkci. I přes nutné úspory prostoru se však do bytu vešel i pokoj pro hosty. Vznikl pod šikminou střechy, je opravdu jenom na přespání a tak akorát pro jednoho člověka.

Úprava prádelny mj. znamenala kompletní zateplení, vybourání čelní stěny, osazení prosklené stěny, střešního okna, nových vstupních dveří, vyzdění nových příček, obklady, dlažby, dubové podlahy, očištění původní cihelné stěny, osazení krbových kamen, instalace, elektro, voda, odpady, nové omítky, osazení tepelného čerpadla vzduch/vzduch, klimatizace, podlahového vytápění, rozvodů TV a internetu a osazení sanitárního vybavení. Dodávka mobiliáře spočívala v dodání atypického mobiliáře na míru v provedení kombinujícím dubem dýhované desky, bíle lakované části a části z černě probarvené MDF. Dále typový nábytek z ekokůže. Svítidla vesměs formou LED pásků. High tech audio / video.

Důležitým aspektem tohoto projektu je šetrnost k přírodě, udržitelnost a nezávislost Living Showroomu na zdrojích nejen energie ale i vody. Living Showroom v Brně disponuje vlastními kamny a studnou, takže je zajištěn komfort ubytovaných i v případě výpadku energie.