Living Showroom Jakubská

2016

Bytový dům se nachází na rohu Jakubské a Rybné ulice v historickém centru Prahy, ulici za obchodním domem Kotva a 3 minuty chůze od Staroměstského náměstí. Stavba pocházející z druhé poloviny 16. století ve svém středu ukrývá nádvoří se vzrostlým stromem přístupné nenápadným průjezdem z Jakubské ulice. Pavlačemi lemované nádvoří je otevřené směrem ke kostelu Svatého Jakuba Většího, tedy do klidné části bloku. Living showroom je přístupný přímo z tohoto vnitřního prostoru skrze vystupující blok zádveří. Otevřené nádvoří a klidná ulice Rybná, propojení těchto prostorů, prosvětlení a otevření celé jednotky je docíleno skleněným blokem koupelny tvořící více než jen další místnost, ale umělecký prvek nenarušujícím skloubení moderní architektury a historického prostoru.

 

V prostoru jsou kromě koupelny dvě hlavní místnosti. První primárně slouží jako obývací pokoj a jídelna s kuchyňským koutem zakomponovaným do výklenku. Tento prostor může být snadno transformován na místo pro prezentace, díky variabilnímu stolu na pracovnu, ale také na druhou ložnici. Druhá místnost slouží jako prostorná ložnice s pracovním koutem.

Interiér skloubí přírodní a hrubé materiály s moderní čistotou. Dřevěné prvky společně s pohledovým cihlovým zdivem jsou v přímém kontrastu s antracitovým středovým portálem a bílými lesklými plochami nábytku. Úložné prostory, instalace, vše je skryto a využívá každý záhyb a kout, který jen může tento atypický prostor nabídnout.

Díky čistotě prostoru budete překvapeni, že vše je protkáno centrálním systémem řídící celou jednotku od světel pro multimediální plochy a audiosystém. Nezapomenutelný dojem dokresluje ambientní nepřímé osvětlení.