Living Showroom Běhounská

2019

Bývalé půdní prostory prádelny byly proměněny v moderní bytovou jednotku, která si udržuje prvky původní nebytové funkce. Surové materiály, jako jsou dřevo a ocel, spolu s průmyslovými prvky, zachovávají autenticitu prostoru. Díky odstranění dělících příček byly propojeny tři malé původní místnosti, vytvářejíc vzdušný prostor, který lze variabilně rozdělit posuvnými vraty.

 

Koupelna zahrnuje samostatné WC a prostorný sprchový kout s umyvadlem v podobě barelu, který lze využít jako úložný prostor. Okno se rozprostírá na celou šíři čela koupelny. Kuchyňský kout kombinuje biokrb s plotnou a pracovní pult s dřezem a vestavěnou keramickou deskou. V klidové části prostoru lze ubytovat až tři osoby. 

 

Materiálové řešení spojuje surové prvky, jako je dřevěná špalíková podlaha a ocelové prvky, s čistými plochami. Dřevěné prvky kontrastují s bílými plochami a výklenky s nepřímým osvětlením. Dva horizontálně orientované okenní otvory nabízejí výhled na brněnský ring a Janáčkovo divadlo až k horizontu s vrchem Hády.