Levimo Světlá nad Sázavou

2015

Se společností Levimo probíhala spoluráce již v minulosti. Nyní jsme navrhovali výrobní halu ve Světlé nad Sázavou, která bude sloužit k drobné výrobě a skladování. V areálu bude realizováno balení čokoládových cukrovinek s velkým využitím pracovní síly z věznice.  Zaměstnávání odsouzených je podmíněno speciálním dispozičním uspořádáním s ohledem na bezpečnost a ostrahu vězňů.

 

Budova je členěna na samotnou výrobu se skladem, kterou tvoří velkoprostorová přízemní hala a obslužné a administrativní prostory. Samotná hala je propojena s věznicí samostatným průchodem ve vězeňské zdi s přímým zastřešeným napojením na interiér haly. Stavebně je celá budova navržena jako železobetonový prefabrikovaný skelet opláštěný sendvičovými panely.

 

V obvodu haly nejsou žádné otvory vyjma únikových východů, denní osvětlení zajišťují střešní světlíky. Zasklení bezpečnostním sklem je navrženo směrem k severu, nehrozí tedy oslnění prudkým jižním sluncem, naopak jižní orientace je výhodná pro instalaci fotovoltaických panelů. Elektřina získaná ze slunce bude primárně spotřebovávána na technologické potřeby výroby a chlazení.

 

Barevné řešení je založeno na střídání antracitových panelů s bílými v exteriéru, v interiéru vždy v bílé barvě. Toto barevné řešení je volnou asociací na klasické vězeňské pruhované oblečení. Černobílá barevná kombinace je narušena akcentem vstupu, který je včetně celoskleněných dveří zasklen průhledným sklem v oranžové barvě.