Reference

Sídlo firmy HOKABA invest s.r.o., Brno

Fotograf: Kamil Saliba

 

Stávající dům na nároží ulic Dobrovského a Purkyňova byl přestavěn na administrativní sídlo firmy. Hlavní přístup k domu je z ulice Dobrovského, podružný z ulice Purkyňova. Na pozemku lze zaparkovat šest aut. Stávající třípodlažní budova s valbovou střechou byla nadstavěna o jedno podlaží a nově zastřešena valbovou střechou o mírnějším sklonu. Výška hřebene se nezměnila. Okenní otvory byly  pozměněny za účelem většího prosvětlení vnitřních prostor a v zájmu vytvoření atraktivnější kompozice.
V úrovni stávajícího dvora byla přistavěna vstupní recepce. V suterénu budovy se kromě samostatně pronajímatelného prostoru nachází zasedací místnost, technická místnost a sociální zázemí. Stávající schodiště nadále propojuje jednotlivá podlaží budovy. V 1.NP se nachází jednací místnost a tři kanceláře. Sociální zázemí představuje toaleta a čajová kuchyňka. Ve 2.NP jsou čtyři kanceláře, kopírovací centrum a toaleta. Nejvyšší podlaží budovy (3.NP) obsahuje jednací místnost, jednu samostatnou kancelář a dvě toalety. Zbylý kancelářský prostor je pojednán jako open space.
Barevné řešení je založeno na kontrastu bílé omítky a antracitových rámů oken. Stávající obvodové cihelné zdivo je zatepleno kontaktním zateplovacím systémem.

HOKABA invest s.r.o.

HOKABA invest s.r.o. HOKABA invest s.r.o. HOKABA invest s.r.o. HOKABA invest s.r.o. HOKABA invest s.r.o. HOKABA invest s.r.o. HOKABA invest s.r.o. HOKABA invest s.r.o.