Reference

Lékárna Korunka Veveří

Datum realizace: 2015

Lékárna na Veveří vznikla jako pilotní projekt nové sítě lékáren Korunka, které nabídnou svým klientům přátelské prostředí, skvělý servis, přehlednost a komfort nákupu. Klíčovými prvky konceptu jsou přehledná dispozice, použité barvy, vhodné osvětlení, vzdušné uspořádání a lidské prostředí. Důležitým aspektem je prvek přírody reprezentovaný potiskem s motivem trávy na regálech a tárách.

 

Prodejna se nachází v přízemí rohového bytového domu s přímým vstupem z ulice. Z pohledu ulice jsou maximalizovány průhledy do interiéru lékárny, za tímto účelem byly vyměněny vstupní dveře a navazující výkladce. Okna do ulice Sokolská jsou doplněna roletami z důvodu regulace denního světla. Rolety mohou mít reklamní potisk viditelný z ulice. Po vyrovnávacím schodišti se vstupuje přes čistící zónu přímo do spodní úrovně oficíny. U vstupu jsou umístěny gondoly s akčním zbožím, dvojice křesílek pro posezení, malý dětský koutek u výlohy. Na gondolách jsou umístěny vždy dva dotykové displeje oznamující probíhající akce. Na boční stěně jsou umístěny regály s volným výběrem a jedna tára určená pro prodejního poradce. Ve druhé výškové úrovni je u stěn umístěno větší množství regálů s volným výběrem tříděným dle zaměření (děti, bolest, horečka atd.), uprostřed dvojice gondol a v zadní části dvě prodejní táry, za kterými jsou regály s hlubokými lékovými zásuvkami. Za táry má přístup pouze personál lékárny.

 

Jako základní barva je použita bílá, která evokuje čistotu. Bílé jsou regály a táry z lamina, dále také stěny a strop. Na podlaze je položena velkoformátová keramická dlažba v lesku (musí být zajištěna předepsaná protiskluznost). Další barevnost je do prostoru vnesena doplňkovým osvětlením, použity jsou LED pásky zafrézované v podlaze (vodící linie), na regálech a na kruhových podhledech. LED pásky je možné skupinově ovládat a měnit jejich barevnost ve spektru RGB.

Interiér lékárny Korunka

Interiér lékárny Korunka Interiér lékárny Korunka Interiér lékárny Korunka Exteriér lékárny Korunka Interiér lékárny Korunka Interiér lékárny Korunka Interiér lékárny Korunka Interiér lékárny Korunka Interiér lékárny Korunka Interiér lékárny Korunka Interiér lékárny Korunka Interiér lékárny Korunka Interiér lékárny Korunka Interiér lékárny Korunka