Reference

Logistická přístavba v areálu Levimo Humpolec

Datum realizace: 2014

S belgickou firmou Levimo, zabývající se mj. výrobou a balením cukrovinek, zejména sušenek, oplatek a pralinek, jsme nespolupracovali poprvé.


Nyní vedle potřeby dalších prostor tkvěl problém i ve vnitřních komunikacích, které neodpovídaly vysoké frekvenci nákladní dopravy, také nebylo vyřešeno otáčení kamionů, které v zimním období musely k nové hale couvat již od hlavního vjezdu do areálu. Stávající komunikace byly pouze maltové a v neupraveném stavu, stejně jako převážná část vnitřních ploch.


Čtyřpodlažní expediční přístavba rozšiřuje stávající objekty v jihovýchodní části areálu, její součástí jsou sklady hotových výrobků ve třech podlažích, dvě expediční brány v suterénu a dvě brány v přízemí, určené k přijmu surovin. Skladovací podlaží jsou navrhnuta úplně bez oken, naopak administrativní podlaží je celé prosklené vysokým pásovým oknem


Barevné řešení je jednoduché, celá fasáda je v antracitové barvě a jako doplňková barva použitá velmi střídmě na stříšce u vstupu a číslech nakládacích bran je výrazná oranžová. Stejná barva je v drobných akcentech použita již na zrekonstruované budově bývalé jídelny.

 

Levimo, Humpolec, přístavba, vizualizace

Levimo, Humpolec, přístavba, vizualizace Levimo, Humpolec, přístavba, vizualizace Levimo, Humpolec, přístavba, vizualizace