Reference

Rodinný dům pro fotografa - Praha

Datum realizace: 2013

Tato realizace byla uskutečněna za optimálních podmínek. Klient zadal své hrubé představy a architekt měl poté téměř volnou ruku při svém návrhu.

Dům vznikl na základech bývalého zahradnického domku u prvorepublikové vily, kterou také v minulosti rekonstruovalo studio Adam Rujbr Architects.

Jedná se o rodinný dům s prostory pro fotoateliér, který byl navržen v moderním černobílém  provedení. Jako narušující element se v místnostech objevují červené solitérní vybavení. Čelní stěna je celoprosklená a tak v kombinaci s čistým bíločerným interiérem je ideálním prostorem pro profesionálního fotografa. Dostatek osvětlení zajišťují i střešní okna a množství světel. Prostor je celkově velmi vzdušný a otevřený. Kuchyňský kout je umístěn na vyvýšeném pódiu. Všechny části fotoateliéru jsou vybaveny luxusním designovým nábytkem a kvalitním technickým vybavením. Pro chvíle relaxace a oddychu je v domě umístěna sauna.

Interiér fotoateliéru

Pódiová kuchyň Interiér fotoateliéru Interiér fotoateliéru Interiér fotoateliéru Interiér fotoateliéru Interiér fotoateliéru Fotoateliér Praha Detail střešního okna