Reference

Areál společnosti Levimo Humpolec

Datum realizace: 2013

Firma Levimo je belgická firma zabývájící se mj. výrobou a balením cukrovinek, zejména sušenek, oplatek a pralinek. Navrhli jsme projekt na využití bývalé jídelny ve výrobu a vylepšení dopravních komunikací v areálu.
Přestavba jídelny poskytne nové výrobní a skladovací kapacity areálu. V rámci rekonstrukce bude vybudován i spojovací krček (most) mezi stávající a nově vytvořenou výrobní budovou.

Kontrast mezi černou (antracitovou) a bílou barvou, stejně jako harmonická kompozice horizontálních a vertikálních prvků povyšují budovu z pouhé výrobní jednotky na působivou architektonickou dominantu. Stříbrný objem přízemní přístavby reflektuje stávající výrobní halu. Oranžové prvky zábradlí schodišť souzní s barvou administrativního domku a zvýrazňují místa vstupů do budovy.
Hlavními výrazovými prvky třípodlažní budovy jsou výrazné bílé horizontální pásy s okny se šikmými náběhy ostění nepravidelně rozmístěné po třech stranách budovy.

Levimo Humpolec - nový krček spojující rekonstruovanou a stávající budovu - noční pohled

Levimo Humpolec - rekonstrukce haly a nového krčku Levimo Humpolec - rekonstrukce haly a nového krčku Levimo Humpolec - rekonstrukce haly a nového krčku Levimo Humpolec - nový krček spojující rekonstruovanou a stávající budovu - noční pohled Levimo Humpolec - Vizualizace nového krčku spojující rekonstruovanou a stávající budovu - noční pohled Levimo Humpolec - pohled na krček spojující novou část se stávající Levimo Humpolec - pohled na nově zrekonstruovanou halu a příjezdovou komunikaci Levimo Humpolec - Vizualizace nového krčku spojující rekonstruovanou a stávající budovu Levimo Humpolec - Vizualizace rekonstrukce haly a nového krčku Areál společnosti Levimo Humpolec Levimo Humpolec - původní stav jídelní haly Levimo Humpolec - původní stav jídelní haly