Reference

Areál společnosti Turbosol III

Datum realizace: 2012

Stavba 3. etapy servisu pro kamiony navazuje na předcházející dvě etapy které pro společnost Turbosol také projektovalo naše studio a dokončuje tak návrh provozní budovy a servisní haly s administrativní částí.
Barevně je objekt navržen v bílé barvě s tmavě šedými okny a pásy mezi nimi. Vstup je akcentován výrazně červenou stříškou, která kryje i nakládací rampu u skladu.
Celá střecha je pokryta fotovoltaickými panely otočenými k jihu.
V přízemí je umístěna servisní hala se stáními pro 4 kamiony. Součástí haly je lakovna s přípravnou, dílna s vloženým podlažím skladu, který je do servisní haly otevřen a je tedy umožněn pohodlný transport náhradních dílů ze skladu k vozidlům pomocí vysokozdvižného vozíku.

Se schodištěm přímo propojený vinný sklep je proveden klasickou metodou kvelbení z plných cihel.Na vyšších podlažích se nachází sklad náhradních dílů, denní místnost zaměstnanců s průhledem do servisní haly, šatna se sprchami,zasedací místnost, s kuchyňkou a „kavárna“ se sezením u malých stolků. Ze střední chodby, která je přirozeně osvětlena střešními světlovody, je přístupný malý apartmán, dvojice kanceláří a další byt 2+kk propojený s kanceláří.
Západní křídlo je celé věnováno ubytování řidičů ve dvoulůžkových pokojích.

Areál společnosti Turbosol III - vstup s červenou střechou

Areál společnosti Turbosol III Areál společnosti Turbosol III - zasedací místnost Areál společnosti Turbosol III Areál společnosti Turbosol III - kavárna Areál společnosti Turbosol III - vinný sklep Areál společnosti Turbosol III - vinný sklep Areál společnosti Turbosol III Areál společnosti Turbosol III Areál společnosti Turbosol III Areál společnosti Turbosol III Areál společnosti Turbosol III Areál společnosti Turbosol III