Kulturní centrum v Chebu navržené studiem Adam Rujbr Architects získalo prestižní cenu Brick Award

V prvním čtvrtletí roku 2013 se uskutečnil již 8. ročník soutěžní přehlídky realizovaných staveb a rekonstrukcí staveb, v jejichž konstrukci byly převážně použity cihly a cihlové systémy s názvem Brick Awards.

Z celkových 40 soutěžících staveb získal ocenění i projekt našeho studia - kulturní centrum v Chebu.

Porota se k projektu vyjádřila takto:

"Jedná se o přestavbu a dostavbu objektu postaveného na přelomu 19. a 20. století na multifunkční společenské centrum, nejmodernější v celém Karlovarském kraji.

Přestože je zachován historický vzhled hlavního sálu, budova působí elegantním a nadčasovým dojmem moderního kulturního stánku. Hlavními důvody rekonstrukce a dostavby bylo pozvednutí kvality kulturního zázemí města, snížení energetické náročnosti, zefektivnění provozu, zvýšení kapacity, umožnění multifunkčnosti a též samostatnosti jednotlivých částí a v neposlední řadě učinit budovu bezbariérovou, kde všechny prostory přístupné veřejnosti jsou bezbariérové. Cihla je zde použita jako druhý rozhodující konstrukční materiál. Nové obvodové stěny přístaveb jsou vyzděny z keramických tvárnic Porotherm.

Cena ČKAIT je udělena za odborné vedení stavby složité, technicky náročné rekonstrukce Kulturního domu s dostavbou a za kvalitně odvedenou práci včetně řemeslně dotažených detailů ke spokojenosti investora i architekta díla."

Více o tomto úspěchu si můžete přečíst na stránkách České Komory Architektů a nebo na iDNES.cz.24. 4. 2013, 08:24:18

Kulturní centrum v Chebu navržené studiem Adam Rujbr Architects získalo prestižní cenu Brick Award