Blog

Adam Rujbr Architects | Svoboda & Williams

Chcete-li si o nás, našich službách, historii a současnosti přečíst v kostce, máme pro vás tip. Do svého průvodce bydlením a lifestylem nás nově zařadila realitní kancelář Svoboda & Williams.

Adam Rujbr Architects | Svoboda & Williams

7 UŽITEČNÝCH RAD: Jak se s architektem dopracovat k vysněnému bydlení

V dnešní době je čím dál častější trend tzv. „bydlení ve svém“. Ať už jde o rekonstrukci bytu, či přímo stavbu rodinného domu je třeba si uvědomit, že nejdůležitější je spolupráce s architektem, který musí umět porozumět všem vašim požadavkům a co nejlépe je zapracovat do svého návrhu. Pro co nejsnazší spolupráci nabízíme z vlastních zkušeností následujících 7 rad:

7 UŽITEČNÝCH RAD: Jak se s architektem dopracovat k vysněnému bydlení

Konverze jako nezbytná recyklace budov a veřejného prostoru

Slovo konverze je používáno v různorodých odvětvích lidské činnosti. Konverzi můžeme hledat ve smyslu náboženském, v oblasti informatiky, práva a stále častěji i v architektuře.

Konverze jako nezbytná recyklace budov a veřejného prostoru Konverze jako nezbytná recyklace budov a veřejného prostoru Konverze jako nezbytná recyklace budov a veřejného prostoru Konverze jako nezbytná recyklace budov a veřejného prostoru

Pasivní dům - co to je a jak na ně

V nynější ekologické době, kdy se lidé učí přemýšlet, jak chránit přírodu, se téma pasivního domu stává stále populárnějším. Mimo to i ze strany států a mezinárodních organizací dochází k legislativním změnám, které mají za cíl rozšiřovat počet pasivních a nízkoenergetických domů. Co tedy reprezentuje termín pasivní dům?

Pasivní dům - co to je a jak na ně Pasivní dům - co to je a jak na ně Pasivní dům - co to je a jak na ně

Spustili jsme nový projekt Living showroom

Měníte své bydlení a nevíte si rady jaké použít vybavení nebo jen milujete architekturu? Máte vhodné prostory pro rekonstrukci, ale málo finančních prostředků? Vyzkoušejte náš projektLiving showroom.

Kulturní centrum v Chebu navržené studiem Adam Rujbr Architects získalo prestižní cenu Brick Award

V prvním čtvrtletí roku 2013 se uskutečnil již 8. ročník soutěžní přehlídky realizovaných staveb a rekonstrukcí staveb, v jejichž konstrukci byly převážně použity cihly a cihlové systémy s názvem Brick Awards.

Z celkových 40 soutěžících staveb získal ocenění i projekt našeho studia - kulturní centrum v Chebu.

Porota se k projektu vyjádřila takto:

"Jedná se o přestavbu a dostavbu objektu postaveného na přelomu 19. a 20. století na multifun

Kulturní centrum v Chebu navržené studiem Adam Rujbr Architects získalo prestižní cenu Brick Award

V čem se liší profese stavebního inženýra a architekta?

Motto: „Architektura je souhrn stavitelského umění (tedy architektury v užším slova smyslu a stavitelské techniky), jednotné dílo jak architekta, tak stavitele (stavebního inženýra). Též stavba jako taková, výsledek díla stavitele či architekta.“ Encyklopedie světové architektury, 2003.

Na tomto místě se pozastavíme nad dvěma profesemi, které spolu úzce souvisejí, i když jsou rozdílné a bez kterých by žádná stavba nemohla vzniknout. Stavební inženýr a architekt. Ti tvoří to s…

V čem se liší profese stavebního inženýra a architekta?

Francouzská okna a prosklené stěny na rodinných domech - jaké jsou výhody a rizika?

Při navrhování projektů v Adam Rujbr Architects vždy klademe důraz na estetičnost, funkčnost a pohodlnost užívání. Každý dům by měl být navržen tak, aby byl co nejvíce energeticky soběstačný a úsporný a plnil všechny potřeby klienta. Jedním z mnoha architektonických prvků, kterými lze tyto účely podpořit jsou francouzská okna a prosklené stěny.

Prosklené stěny poskytují jedinečné propojení interiéru s exter

Francouzská okna a prosklené stěny na rodinných domech - jaké jsou výhody a rizika? Francouzská okna a prosklené stěny na rodinných domech - jaké jsou výhody a rizika? Francouzská okna a prosklené stěny na rodinných domech - jaké jsou výhody a rizika? Francouzská okna a prosklené stěny na rodinných domech - jaké jsou výhody a rizika? Francouzská okna a prosklené stěny na rodinných domech - jaké jsou výhody a rizika?

Napsali o nás v Bydlení IQ!

Zajímavý článek s kompletní fotogalerií projektu společenského centra Svoboda v Chebu si můžete přečíst v online magazínu Bydlení IQ.
Článek se věnuje dispozičnímu a architektonickému řešení kulturního centra se sály, restaurací a kluby, které díky naší rekonstrukci získalo moderní charakter, přestože základem byl starý sál …

Napsali o nás v Bydlení IQ!

Proč si dát pozor na architekty, kteří berou provize od stavebních dodavatelů?


Proč si dát pozor na architekty, kteří berou provize od stavebních dodavatelů?