Aktuálně

Přijmeme architekta!

Architektonická kancelář Adam Rujbr Architects s.r.o. přijme do svého kolektivu architekta. Za jedenáct let působení naší společnosti na trhu jsme získali mnoho zkušeností, které budou jistě přínosem pro rozvoj vašich vědomostí a pracovních schopností v tomto oboru. Naší specializací jsou nízkoenergetické a pasivní domy.

 

Náplní práce bude zpracovávání všech fází projektových dokumentací, od spolupráce při návrhu po dozor na stavbě, konzultace s hlavním architektem a projektanty v rámci portfolia našich projektů i komunikace s investory.

 

Nabízíme příznivé pracovní podmínky v přátelském kolektivu, perspektivní zaměstnání, firemní benefity, zajímavé a inspirativní projekty. Jedná se o práci na plný úvazek. 

 

Požadujeme vysokoškolské vzdělání, minimálně 3 roky praxe, perfektní znalosti SW ArchiCAD, řidičský průkaz skupiny B, výbornou znalost českého jazyka, znalost anglického jazyka na komunikativní úrovni, kreativitu, spolehlivost a samostatnost. 

 

Místo pracoviště: Praha

Nástup možný ihned.

Pořízení elektromobilů k podnikatelským účelům společnosti Adam Rujbr Architects

Název programu: Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost – Nízkouhlíkové technologie V

Název projektu: Pořízení elektromobilů k podnikatelským účelům společnosti Adam Rujbr Architects s.r.o.

Jméno žadatele: Adam Rujbr Architects s.r.o.

Termín realizace: 2020 - 2021

Způsobilé výdaje: 1 916 941,83 Kč

Dotace: 575 082,54 Kč

Popis projektu: Cílem projektu bylo pořízení elektromobilů za účelem zahájení přechodu společnosti Adam Rujbr Architects s.r.o. k nízkouhlíkové dopravě a šetrnějšímu využívání energetických zdrojů. Doprovodným přínosem přechodu na elektromobilitu je i snížení nákladů na provoz a pravidelnou údržbu automobilů. 

Závěry a výsledky: V rámci projektu došlo k investici do elektromobilů, které slouží k podnikatelským účelům společnosti žadatele. 

Pořízení elektromobilů k podnikatelským účelům společnosti Adam Rujbr Architects Pořízení elektromobilů k podnikatelským účelům společnosti Adam Rujbr Architects

HEAD OFFICE MANAGER / ASISTENTKA

Přijmeme asistentku do naší kanceláře v Brně (www.ararchitects.cz).

 

Náplní práce je především administrativa - komunikace s účetní, fakturace, kontrola splatnosti faktur, příprava smluv a cenových nabídek, veřejné zakázky, vyřizování korespondence, internetový marketing atd. Předpokládaná náročnost je 100 hodin měsíčně (3 pracovní dny týdně). Pracovní dobu lze přizpůsobit rozvrhu.

 

Požadujeme pozitivní přístup k práci, zodpovědnost, schopnost samostatně pracovat a řešit problémy, znalost práce na PC, znalost anglického jazyka, řidičský průkaz. Výhodou je praxe na podobné pozici a znalost účetního systému Pohoda, není však nutností.

 

Nabízíme detailní zaškolení a asistenci v prvních týdnech práce, mladý kolektiv, přátelské pracovní prostředí, skvělou praxi a nestereotypní práci na zajímavých projektech.

 

Nástup možný po dohodě, předpoklad konec června/začátek července. V případě zájmu zašlete životopis a krátký motivační dopis na adresu info@ararchitects.cz.

 

Nenechte si ujít!

Asociace chytrého bydlení pořádá 16. 9. 2015 v Pražském hotelu Grandior konferenci SMART HOME, kde bude Ing. arch. Adam Rujbr představovat projekt Living Showroom, konkrétně Living Showroom v Praze na ulici Jakubská, který se bude brzy otevírat. Více o konferenci se dozvíte zde: http://www.achb.cz/konference-achb-smart-home-2015/

Spustili jsme nový projekt Living showroom

Living showroom je unikátní koncept prezentace možností moderního bydlení. Architekti a výrobci se dali dohromady a vybudovali plně funkční byt, který si můžete osobně prožít.Vzorkovna nabízí možnost vyzkoušení nejmodernějšího vybavení přímo v reálném životě. Podívejte se na webové stránky, zjistěte více a zapojte se: http://www.livingshowroom.cz/living-showroom

Adam Rujbr o veřejných zakázkách v měsíčníku Moderní obec Hospodářských Novin

Jedním z témat květnového vydání Moderní obce je zadávání veřejných zakázek v architektuře. Adam Rujbr v článku vysvětluje jak zadávání zakázek probíhá, jaké jsou výhody a nevýhody vypisování architektonické soutěže, náklady na její realizaci. Především však upozorňuje na nejčastější chyby, kterých se veřejné instituce dopouštějí, na jejich možné následky a doporučuje, jak toto riziko minimalizovat.


"Je několik způsobů, jak mohou obce vybrat nejvhodnější projekt pro stavbu nebo rekonstrukci. Tím nejlepším je architektonická soutěž, jejíž kvalitu garantuje Česká komora architektů. Vypsaných architektonických soutěží je ovšem v poměru k počtu vydaných stavebních povolení jako šafránu - praxe je taková, že obec raději vypíše obchodní soutěž, kde je jediným hodnoticím kritériem cena. Nejenže tím investiční náměstci obcí a měst degradují kvalifikovanou duševní práci architekta na službu srovnatelnou s odvozem popelnic nebo dodávkou kancelářského papíru, ale mohou napáchat obtížně napravitelné škody na tváři své obce nebo v důsledku zaplatit kvůli nekvalitnímu projektu mnohem víc, než by je stála architektonická soutěž nebo nezávislý architektonický konzultant......"

Celý článek Zakázky v architektuře: Jak obce chybují? si můžete přečíst i online na serveru iHNed.cz.